+420 773 677 076 PO - PÁ 8.00 - 20.00 hod

Skládanie vreckovky

Ako nosiť a skladať pánsku vreckovku


Rovnako ako kravata, je aj pánska vreckovka klasickým doplnkom pánskeho spoločenského odevu, ktorý oslavuje svoj veľký návrat. Našťastie gentlemani zisťujú, že majú možnosť vytrhnúť šitie z náprsného vrecka svojho saka a ozdobiť ju malým doplnkom, ktorý má veľký vplyv na celkový dojem.

 

 

Pánska vreckovka zlepšuje celkový vzhľad saká či blejzra, pridáva vizuálny záujem, hĺbku vzhľadu a poskytuje jemný, ale účinný prostriedok osobného vyjadrenia. Existuje mnoho spôsobov, ako zložiť pánsku vreckovku, niektoré jednoduché a niektoré zložitejšie. Záleží predovšetkým na osobnom vkuse (a trochu na stupni formálnosti príležitosti). Rovnako ako cvičenie robí majstra, je potrebné investovať trochu času a naučiť sa, ako zložiť a nosiť pánsku vreckovku. Tu je päť spôsobov, ktoré používame najčastejšie a ktoré sú zárukou elegancie.

Klasické skladanie

 

Klasické skladanie je najjednoduchšie a najviac používaný spôsob. Nosíme ho pri neformálnych príležitostiach, ako drink s priateľmi alebo na prvom rande. Vďaka ich skladu je vhodný pre vreckovky s farebnými okrajmi.


 

Ako na to

 • Začnite s rozloženou vreckovkou.
 • Preložte jednu stranu na druhú pozdĺžne.
 • Preložte dlhšiu stranu na pol.
 • Preložte pozdĺžne znovu tak, aby zodpovedala šírke náprsnom vrecku.

Formálne skladanie

 

 

 

To je ten štýl skladanie vreckovky, ako ho vidíte u Jamesa Bonda v podaní Seana Conneryho. Ostrý plátok biele vreckovky vykukoval z náprsného vrecka saka. Vreckovka nemusí byť biela, ale rozhodne vyzerá najlepšie s plnými farbami, ktoré silne kontrastujú s Vaším sakom. Noste ho týmto spôsobom k obchodným alebo iným formálnym príležitostiam.

 

 

 

Ako na to

 • Začneme s rozloženou vreckovkou.
 • Zložíme na jednej strane cez, pozdĺžne asi 1/3 šírky vreckovky.
 • Preložíme druhú stranu u konca tak, aby výsledok zloženia mal šírku náprsného vrecka.
 • Preložíme oba konce.
 • Celú dĺžku preložíme na polovicu. Nastavíme do hĺbky náprsného vrecka.
   

Náš tip: Ak Váša pánska vreckovka má farebné hrany, je dobré ich ukázať. Môžete zložiť vreckovku tak, aby sa hrany navzájom neprekrývali.

 

Aby ste u Galamodino nakúpili čo najpohodlnejšie, používame cookies. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte. Ďalšie informácie 

Súhlasím

X